Podsumowanie Rekolekcji Wielkoposnych

13 marca 2018

“Wejdź Jezu w nasze życie
głębią łaski, mocą, Słowa..”

W dniach 11-13 marca 2108r. odbyły się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Prowadził je i Słowo Boże głosił ks. Szymon Gołuchowski, proboszcz parafii pw. Bożego Narodzenia w Pajęcznie. 24 lata temu był u nas prefektem.

Głosząc Słowo Boże nasz duchowy mistrz i przewodnik zwrócił uwagę na następujące tematy:

 • tajemnice wywyższenia węża na pustyni przez Mojżesza;
 • wywyższenie Syna Człowieczego na drzewie Krzyża;
 • powracanie do Boga przez Sakrament Pokuty i Pojednania;
 • miłosierdzie Boga i przebaczenie nam grzechów;
 • nawrócenie z drogi grzechu polegające na uporządkowaniu naszego życia i wyborze priorytetów;
 • oddzielenie tego co boskie, of tego co ludzkie;
 • spełnienie wszystkich warunków Sakramentu Pokuty i Pojednania w celu dobrej spowiedzi.

Drugiego dnia naszego skupienia ks. Szymon mówił o pogłębieniu naszej wiary, zawierzeniu Jezusowi, uzdrowieniu naszej duszy, przezwyciężaniu zła i bliskości z Bogiem. Przywołał przykłady charyzmatycznych osobowości Kościoła: św. Jana Bosko, Ojca Pio i patrona proboszczów i księży: Jana Marię Vianey. Zwrócił uwagę na bezgraniczną miłość Boga do człowieka, który za nas oddał życie.

Chrześcijaństwo jest jedyną religią w której Syn Boży stał się człowiekiem i dla człowieka oddał życie.

Trzeci dzień modlitewnego skupienia to dzień Sakramentu Pokuty i Pojednania. Po nim nawróceni, oczyszczeni z grzechów, z czystym sercem,  stanie łaski, będziemy oczekiwać Świąt Wielkiej Nocy.

Jesteśmy wdzięczni ks. Szymonowi za podjęty ogromny trud rekolekcyjny, poświęcony nam czas, wspólną modlitwę, pełne zaangażowanie w głoszeniu Słowa Bożego. Życzymy dużo dobrego zdrowia, Bożego błogosławieństwa, darów Ducha Św. i przemożnej opieki Czarnej Madonny na drogach Jego kapłańskiego życia.
Serdeczne Bóg zapłać i Szczęść Boże.

W dniach 14-16 marca 2018 r. odbędą się rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży. Poprowadzi je także ks. Szymon Gołuchowski, wielki przyjaciel młodego pokolenia, troskliwy opiekun ludzi chorych i niepełnosprawnych.

Barbara Tomalska

1 komentarz

 1. Małgorzata

  Z księdzem Szymonem – naszym byłym wikariuszem szłam – chyba 2 razy – wiele lat temu w pielgrzymce niepełnosprawnych z Olsztyna na Jasną Górę w ostatnią sierpniową sobotę. Choć w parafii nie miałam z nim za wiele styczności, to na pielgrzymce dał się poznać jako otwarta na potrzeby drugiego człowieka, szczera osoba.

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *