14 października 2018r. to w całej Polsce Dzień Papieski. Hasło tegorocznego XVIII już Dnia Papieskiego brzmi: „Promieniowanie ojcostwa”. Jest to nawiązanie do dramatu autorstwa Karola Wojtyły i zachęta do sięgnięcia po dzieła Papieża-Polaka.

Tego dnia w wielu miastach i parafiach Polski odbywają się czuwania modlitewne, koncerty, gry miejskie i imprezy sportowe. Towarzyszy im doroczna zbiórka kościelna i publiczna na rzecz stypendystów Fundacji: Dzieło Nowego Tysiąclecia. Jest to wsparcie dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin, z małych miejscowości. Stypendyści to żywy pomnik św. Jana Pawła II.

Tegoroczny Dzień Papieski zbiega się z 40 rocznicą wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, 60 rocznicę sakry biskupiej i 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

W naszej parafii kwestowali wolontariusze-gimnazjaliści. Wspomogliśmy fundację kwotą 1823,52 zł.