XXXIII Niedziela Zwykła – 17 listopada 2019r.

• Przeżywamy XXXIII tydzień zwykły roku liturgicznego.
  • Zachęcamy do nabywania tygodnika Niedziela, jest też przepiękny album o naszej parafii.
  • Dzisiejsza niedziela to niedziela powołań w naszym dekanacie. Spotykają się z nami ks. Przełożony WSD naszej Archidiecezji wraz ks. Diakonem. Głoszą kazania, przybliżają sprawę powołań w naszej diecezji.
  • Do 26.11 można przywozić na plac przed wikariatem elektrośmieci.
  • W czwartek o 16.00 Msza Św. na Skrajnicy za śp. Teresę Podlejską od KŻR.
  • Wójt Gminy zaprasza na XII Charytatywny Bal Miłośników Gminy Olsztyn.
  • Prośba by zgłaszać się do kancelarii (do pana Organisty) po numery do naklejenia na groby w cenie 10 zł. Trzeba oczywiście znać kwaterę i numer swego grobu. Sprawdzamy to w wyszukiwarce zmarłych z naszej strony parafialnej.
  • W piątek o 18 spotkanie na salce pielgrzymów do Meksyku- z paszportami.
  • Następna niedziela to Uroczystość Króla Wszechświata- ostatnia niedziela roku liturgicznego. Odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata.
  • Wszystkim parafianom, gościom, jubilatom, solenizantom,  na ten tydzień życzymy zdrowia, bł. B, opieki Matki Bożej. Zachęcamy do uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych.
  • Do wieczności odeszli śp. Zenon Tomzik, Anna Ziębacz. Polećmy Ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

XXXII Niedziela Zwykła – 10 listopada 2019r.

• Przeżywamy XXXII tydzień zwykły roku liturgicznego.
  • 11.11.przypada Narodowe Święto Niepodległości. Przypominamy o wywieszeniu flagi. Msze Św. jak w niedzielę,  o godz. 16.30 Msza Św. za Ojczyznę , naszej świątyni koncert patriotyczny. Swoje spotkanie ma młodzież przygotowująca się do Bierzmowania.
  • Od wtorku 12.11 do 26.11 można przywozić na plac przed wikariatem elektrośmieci.
  • W piątek o 17.30 Msza Św. Zbiorcza za żyjących i zmarłych.
  • W następną niedzielę „niedziela powołań”. Będą klerycy i ksiądz Przełożony WSD. Po Mszy Św. o 9 spotkanie dla młodzieży do Bierzmowania i chętnej z klerykami.
  • Wójt Gminy zaprasza na XXII Charytatywny Bal Miłośników Gminy Olsztyn.
  • Prośba by zgłaszać się do kancelarii (do pana Organisty)po numery do naklejenia na groby w cenie 10 zł. Trzeba oczywiście znać kwaterę i numer swego grobu. Sprawdzamy to w wyszukiwarce zmarłych z naszej strony parafialnej.

Program Pielgrzymki Do Meksyku

Album historyczny o parafii

Zespół historyków i pasjonatów historii, miłośników Gminy Olsztyn, pod redakcją p. Marka Romańskiego i p. Leszka Gryla, opracował album historyczny pt. „Parafia pw. św. Jana chrzciciela w Olsztynie”. Pięknie wydany album obejmuje bardzo duży zakres wiedzy o historii naszej parafii. Przytoczone w albumie dokumenty historyczne i liczne zdjęcia z dawnych i obecnych czasów, będą stanowiły doskonałą lekcję historii.

Zamierzeniem autorów było ocalić od zapomnienia istotne zdarzenia i fakty, przedstawić postacie, przekazać wiedzę o nich następnym pokoleniom. Zgromadzone w albumie materiały pochodzą z wielu źródeł m in. kronik parafialnych, z dokumentacji znajdującej się w różnych archiwach, a także z materiałów, głównie fotograficznych, przekazanych przez życzliwych parafian, mieszkańców diecezji, sympatyków parafii, którzy byli i są świadkami wielu ważnych wydarzeń z życia parafialnego.

Album opisuje nie tylko historię olsztyńskiej parafii. Autorzy starali się przedstawić różne aspekty życia parafialnego, tak duchownego jak i materialnego. Ukazują m.in. sztukę, architekturę i zabytki sakralne. Sygnalizują kwestię historii cmentarzy. Wspominają o kościele filialnych w Turowie i zgromadzeniach zakonnych znajdujących się w granicach parafii. Prezentują kapliczki i krzyże przydrożne. Szczególna uwaga zwrócona jednak jest na ludzi, którzy współtworzyli i nadal tworzą wspólnotę parafialną m.in.: księży proboszczów, administratorów, wikariuszy i księży pochodzących z miejscowości należących do olsztyńskiej parafii. To właśnie głównie dzięki nim, olsztyńska parafia i jej świątynia stała się tak ważnym miejscem nie tylko dla miejscowej społeczności, ale także dla mieszkańców Częstochowy i całego regionu.

Zachęcamy do nabycia albumu w zakrystii lub kancelarii parafialnej, w cenie 25 zł.