Z Życia Parafii

XVIII Dzień Papieski

14 października 2018r. to w całej Polsce Dzień Papieski. Hasło tegorocznego XVIII już Dnia Papieskiego brzmi: "Promieniowanie ojcostwa". Jest to nawiązanie do dramatu autorstwa Karola Wojtyły i zachęta do sięgnięcia po dzieła Papieża-Polaka. Tego dnia w wielu miastach...

czytaj dalej

Zakończenie nabożeństw fatimskich

Maryjo, Maryjo jak słodko imię twe brzmi... 13 października 2018r. uroczystą Mszą św. zakończyły się nabożeństwa fatimskie. Od maja do października każdego 13 dnia miesiąca nasza świątynia gromadziła czcicieli Matki Bożej Fatimskiej i rozbrzmiewała różańcem Fatimskim,...

czytaj dalej

Przekazanie nowego samochodu pożarniczo-gaśniczego

Jedzie, jedzie straż ogniowa... 7 października 2018 r. wójt gminy Olsztyn p. Tomasz Kucharski uroczyście przekazał OSP Olsztyn kluczyki do nowego samochodu pożarniczo-gaśniczego Scania P360 4x4. Zakup doskonale wyposażonego auta był możliwy dzięki wsparciu urzędu...

czytaj dalej

Poświęcenie Krzyża przy drodze Olsztyn-Turów

Krzyżu Chrystusa bądźże pochwalony... 16 września 2018r. ks. prałat Ryszard Grzesik poświęcił Krzyż przy drodze Olsztyn-Turów, na tzw. Bobrowskim. Najstarsi mieszkańcy pamiętają, że na znak naszej wiary stał tam od zawsze. Dlatego w miejsce zniszczonego przez zrąb...

czytaj dalej

Pielgrzymka do Fatimy

Matko Boża, Matko Fatimska, Dziękujemy, że przyszłaś z orędziem...   W dniach 7-14 września 2018r. z pielgrzymką w Fatimie przebywała 33 - osobowa grupa parafian z Olsztyna i Cielętnik. Duchowym przewodnikiem i opiekunem grupy był ks. Adam Konieczny. On też codziennie...

czytaj dalej

Pożegnanie ks. Pawła

Upływa szybko życie... 2 września 2018 po uroczystej sumie dziękowaliśmy za piękną, ofiarną, rzetelną pracę ks. Pawłowi Wróblowi, który obejmie teraz funkcję proboszcza w Myszkowie. Ks. Paweł był u nas 2 lata i 12 dni. W tym czasie dał się poznać jako wspaniały...

czytaj dalej

Piesza pielgrzymka na Jasną Górę

Jasnogórska Pani! tyś naszą Hetmanką.... 25 sierpnia 2018 roku po porannej Mszy św. po raz kolejny wyruszyła na pielgrzymi szlak piesza pielgrzymka parafialna do tronu Jasnogórskiej Pani. Grupa liczyła 300 osób. Pątnikom w drodze towarzyszyli ks. Paweł Wróbel i ks....

czytaj dalej

Przegląd Artystyczny Zamczysko 2018

27 Ogólnopolski Przegląd Artystycznej Twórczości Abstynenckiej Zamczysko 2018 Już po raz 27 w dniach 24-26 sierpnia spotkali się w Olsztynie "trzeźwi alkoholicy", Ci, którzy wyszli z nałogu i świadomie wybrali trzeźwy styl życia. Trzy słoneczno-deszczowe dni...

czytaj dalej

Pielgrzymka w intencji powołań

Jezu! Szukam właśnie Ciebie. "Modlitwa serc i stóp kapłańskich" w intencji powołań - to wielka inicjatywa kapłanów Kościoła Częstochowskiego, w ramach której od 16 lipca do 20 sierpnia codziennie w innym dekanacie księża, diakoni, klerycy i świeccy pielgrzymują od...

czytaj dalej