W niedzielę 3 grudnia w Kościele katolickim rozpoczęliśmy Adwent. Jest to bogaty w symbolikę, czterotygodniowy okres przygotowania do Bożego Narodzenia oraz wzmożonego oczekiwania na koniec czasów i ostateczne przyjście Jezusa Chrystusa.

Adwent jest wyjątkowym czasem dla chrześcijan. Słowo adwent pochodzi z języka łacińskiego „adventus”, które oznacza przyjście. Dla starożytnych rzymian słowo to, oznaczało oficjalny przyjazd cezara. Dla chrześcijan to radosny czas przygotowania na przyjście Pana. Oczekiwanie na przyjście Chrystusa musi rodzić radość, gdyż jest oczekiwaniem na przyjście Jezusa. Dlatego też Adwent jest nie tyle czasem pokuty, ile raczej czasem pobożnego i radosnego oczekiwania.

W tym roku Adwent jest wyjątkowo krótki, ponieważ trwa tylko 22 dni. Dlatego tym bardziej chciejmy dobrze wykorzystać ten ważny dla nas czas. Chciejmy uczestniczyć w Roratach, które w naszej parafii są codziennie o godz. 17:30. Niech dobrym przygotowaniem do Świąt Bożego Narodzenia będzie nasz udział w Rekolekcjach Adwentowych, które rozpoczynają się w naszej parafii w III Niedzielę Adwentu tj. 17 grudnia.