Dobrą zabawę czas zacząć…

17 czerwca 2018 r. – już po raz dziewiętnasty – w ogrodach plebańskich zebrali się fani dobrej zabawy na festynie rodzinnym. Imprezę rozpoczęła Msza święta w kościele parafialnym. Każdy z uczestników – bez względu na wiek – znalazł coś interesującego dla siebie. Program festynu był naprawdę imponujący.
Zaprezentowali się między innymi:

  • chór Canto Cantare Politechniki Częstochowskiej
  • chór parafialny z Olsztyna
  • klub aktywności lokalnej z Olsztyna
  • orkiestra gminna Sempre
  • gminne przedszkole z Olsztyna
  • gminny zespół KGW
  • zespół cheerleaderek z Olsztyna.

Animacje i zabawy z publicznością prowadzili Anna i Artur Sadowscy.Nie zabrakło dobrej gastronomii, dmuchanych zamków. Sporo emocji wzbudził wstęp do mundialu w Moskwie. Na prowizorycznym, parafialnym boisku swój wspaniały mecz piłki nożnej rozegrali księża i miejscowi policjanci. Kibicowaliśmy obydwu drużynom. Wygrali lepsi, tym razem policjanci. Za postawę fair play otrzymali z rąk wójta gminy p. Tomasza Kucharskiego piękny puchar. Potem do wspólnej zabawy porwał publiczność p. Jacek Szyłkowski, śpiewający tylko polskie piosenki i tylko po polsku. Swój niezapomniany występ zakończył „Barką” – ulubioną pieśnią Jana Pawła II odśpiewaną wspólnie z publicznością. Największe zainteresowanie budzi zawsze losowanie nagród loterii fantowej. Do wygrania było wiele cennych nagród między innymi 6 rowerów, kanapa, wózek dziecięcy, hulajnoga, grill, koszulka Kuby Błaszczykowskiego, maskotka strażaka – ratownika, bony podarunkowe. Najpiękniejszą niespodzianką było lądowanie śmigłowca. Pilotem jest właściciel firmy „Sokpol” z Myszkowa. On też ufundował niezapomnianą przygodę, lot śmigłowcem nad Olsztynem dla 2 rodzin i podziwianie jurajskiego krajobrazu z lotu ptaka. Wielkie dzięki za te atrakcje – niespodziankę. Pogoda dopisała, humory również. Zabawa była przednia. Tej wspaniałej zabawie przewodniczył doskonały, pełen humoru duet prowadzących: dyrektor GOK w Olsztynie p. Mariola Matysek i ks. prefekt Adam Konieczny. Patronat medialny objął: Tygodnik Katolicki „Niedziela”, radio „Fiat”, i radio „Jasna Góra”. Patronat ogólny sprawował ks. prałat Ryszard Grzesik i wójt gminy Olsztyn p. Tomasz Kucharski. Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy czuwali druhowie z OSP w Olsztynie. Do zobaczenia za rok.

Barbara Tomalska.