Rajd rowerowy szlakiem Warowni i Sanktuariów Jurajskich.

Rajd odbył się 17 – 21 lipca. Liturgiczna służba ołtarza po raz kolejny organizowała wyjazd rowerowy. Do tej pory były to pielgrzymki rowerowe szlakiem miejsc, które w poszczególnych latach odwiedzał papież Jan Paweł II. W tym roku z racji wielkiego jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości, udaliśmy się na jurę, aby zapoznać się z historią naszej ojczyzny. W strugach deszczu wyruszyliśmy 17 lipca spod Jasnej Góry, odwiedziliśmy nasz kościół parafialny i zamek w Olsztynie. Dotarliśmy do naszego miejsca noclegowego, do Mrzygłodu. W kolejne dni pogoda zaczęła się poprawiać co ułatwiło nam zwiedzanie kolejnych warowni i sanktuariów. W kolejnych dniach zwiedzaliśmy zamki w Bobolicach, Mirowie, Ogrodzieńcu oraz nawiedzaliśmy sanktuaria i kościoły w Leśniowie, Żarkach, Zawierciu, Skarżycach, Gniazdowie, Złotym Potoku, Koziegłowach, Koziegłówkach, Mzykach. Codziennie przyjeżdżaliśmy trasę około 50 km. 21 lipca wróciliśmy do Częstochowy, do Jasnogórskiej Pani.

W rajdzie uczestniczyło 16 osób oraz czterech księży.