Jezu! Szukam właśnie Ciebie.

„Modlitwa serc i stóp kapłańskich” w intencji powołań – to wielka inicjatywa kapłanów Kościoła Częstochowskiego, w ramach której od 16 lipca do 20 sierpnia codziennie w innym dekanacie księża, diakoni, klerycy i świeccy pielgrzymują od parafii do parafii modląc się i poszcząc o chlebie i wodzie w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

W trakcie 36 dni pielgrzymi odwiedzą ponad 300 parafii w 36 dekanatach, przemierzając ponad 1000 kilometrów. W czasie drogi kapłani odmawiając Różaniec i medytując Ewangelię. W pielgrzymowaniu kapłanom towarzysz również relikwie świętych: św. Jana Pawła II i św. Teresy od dzieciątka Jezus.

Dekanat olsztyński rozpoczął pielgrzymkę 19 sierpnia. Trasa prowadziła z kościoła parafialnego w Olsztynie do Zrębic, Żurawia, Mokrzeszy, Dąbrowy zielonej, Przyrowa i Sygontki, i wyniosła 51 km. Brali w niej udział:

  • ks. Marian Duda
  • ks. Paweł Wróbel
  • ks. Szymon Gołuchowski (po raz 8, przeszedł ponad 350 km)
  • ks. Paweł Dzierzkowski
  • ks. Marek Rosa
  • ks. Piotr Szeląg
  • ks. Artur Bentkowski

„Modlitwa serc i stóp kapłańskich” zakończyła się w poniedziałek, 20 sierpnia br. w dekanacie żareckim.

 

Foto: Aleksandra Mieczyńska (źródło radio Fiat)