Jedzie, jedzie straż ogniowa…

7 października 2018 r. wójt gminy Olsztyn p. Tomasz Kucharski uroczyście przekazał OSP Olsztyn kluczyki do nowego samochodu pożarniczo-gaśniczego Scania P360 4×4.

Zakup doskonale wyposażonego auta był możliwy dzięki wsparciu urzędu Marszałkowskiemu (600 tys. zł), Urzędu Gminy w Olsztynie (370 tys. zł) i Olsztyńskiej Wspólnoty Gruntowej (200 tys. zł).

Po przekazaniu kluczyków ks. prałat Ryszard Grzesik celebrował uroczystą Mszę św. w intencji strażaków, ich rodzin, z prośbą o Boże błogosławieństwo i wstawiennictwo św Floriana – patrona strażaków.

Celebrans podkreślił poświęcenie i odwagę druhów w niesieniu pomocy innym, ratowaniu życia i mienia wielu ludzi. Przypominał słynne akcje w Olsztynie (pożar magazynu sztucznych ogni), Kuźni Raciborskiej, w Kusiętach.

Ten nowoczesny i wszechstronnie wyposażony pojazd ratowniczo-gaśniczy będzie miał istotny wpływ na poprawę bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców gminy, a strażakom-ochotnikom zapewni lepsze warunki trudnej ale jakże odpowiedzialnej służby. Po Mszy św. odbyło się poświęcenie tego samochodu.

Uroczystość zaszczycili obecnością przedstawiciele Europarlamentu, sejmu, Starostwa Powiatowego, radni województwa śląskiego i powiatu częstochowskiego, radni gminy Olsztyn, przedstawiciele Krajowej Rady KGW, mieszkańcy Olsztyna oraz wszystkie jednostki OSP z terenu gminy Olsztyn. Strażakom-ochotnikom życzymy tyle bezpiecznych powrotów co wyjazdów. Szczęść Boże.

Barbara Tomalska

 

Foto wyk: Konrad Strączyński