Zaufać Bożemu Miłosierdziu.

W dniach 2 – 8 czerwca 2018 r. odbyła się siedemnasta piesza pielgrzymka zawierzenia Bożemu Miłosierdziu pod hasłem „Jezu ufam tobie”. Pielgrzymka wpisuje się w obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Szczególną intencją pątników była modlitwa za ojczyznę – aby Polska była wierna Bogu – oraz nasze osobiste intencje. Trasa pielgrzymki wiodła z Jasnej Góry – od serca Maryi – do Łagiewnik, do serca Jezusa. Prowadziła przez malownicze tereny Jury Krakowsko-Częstochowskiej z uwzględnieniem licznych sanktuariów: W Leśniowie, Pilicy, Ibramowicach, Kotowicach, Łagiewnikach. 8 czerwca Mszą świętą w Bazylice Bożego miłosierdzia nastąpiło zakończenie pielgrzymki. Peregrynacja miała charakter pokutny, dziękczynny i błagalny. Tradycyjnie już na jej trasie znalazł się Olsztyn. Na „olsztyńskim Giewoncie” odprawiona została Msza święta i do rzeszy pielgrzymów dołączyła grupa pątników z parafii Olsztyn. To piękna tradycja, wiara w potęgę modlitwy, nadzieja względem Boga, że kto zaufał miłosierdziu Pana, nie zawstydzi się na wieki.

Barbara Tomalska