Nie bój się! Wypłyń na głębię…

W wyjeździe uczestniczyło 26 osób w tym pięciu księży: ks. Krzysztof Fidura, ks. Maciej Oset, ks. Mirosław Rapcia, ks. Seweryn Wiatrowski i ks. Paweł Wróbel. W wyjeździe uczestniczyła młodzież i ministranci z parafii: Biała koło Wielunia, Choronia, świętego Stanisława Biskupa Męczennika w Myszkowie, Gaszyna, Przemienienia Pańskiego w Częstochowie i Olsztyna. Uczestnicy codziennie uczestniczyli w Eucharystii, poznawali pana Boga w pięknie przyrody, zapoznawali się ze sztuką żeglowania. Wielkim przeżyciem była msza święta odprawiana na jeziorze. Nasz rejs rozpoczęliśmy i zakończyliśmy w Wiklasach koło Giżycka. Zawinęliśmy do portów w Sztynorcie oraz w Mikołajkach. Uczestnicy nocowali i przygotowywali posiłki na łodzi. Ministranci mieli przydzielone obowiązki tzw. wachty – mycie pokładu, przygotowywanie posiłków. Z naszej parafii w przygodzie z żaglami oraz rajdzie rowerowym brał udział jeden ministrant.