Święto Ofiarowania Pańskiego

2 lutego Kościół katolicki obchodzi święto Ofiarowania Pańskiego. Czyni to na pamiątkę ofiarowania przez Maryję i Józefa ich pierworodnego syna, Jezusa, w świątyni jerozolimskiej. W Polsce święto ma charakter zdecydowanie maryjny – stąd nazywane jest świętem Matki Bożej Gromnicznej. Zapalone gromnice daje się do rąk konającym. Na znak zawierzenia Maryi w czasie klęsk, szczególnie podczas burzy, w domach i gospodarstwach, również zapala się gromnice.

Rozdanie świec

W naszej parafii, przed mszą świętą o godzinie 12:30 nastąpiło rozdanie świec dzieciom, które w tym roku będą przystępowały do komunii świętej. Podczas mszy miało miejsce uroczyste odpalenie oraz poświęcenie gromnic.

Występ chóru

Tego samego dnia po mszy świętej o godzinie 16:30 wystąpił olsztyński chór emerytów i rencistów z repertuarem kolęd i pastorałek. Wydarzenie zakończyło okres kolędowania.