Kwiat dla Jezusa

Uroczystość Bożego Ciała łączy się z procesją do czterech ołtarzy, przyozdabianiem trasy procesji czy okien w mieszkaniach. Godne uwagi jest też zdobienie kwiatami trasy procesji eucharystycznej. Po tak misternie ułożonym dywanie z kwiatów idzie kapłan z Najświętszym Sakramentem. W tym trudnym okresie pandemii Fundacja Orszak Trzech Króli w Warszawie ogłosiła przed Bożym Ciałem konkursy na Dywan kwiatowy i Kwiat dla Jezusa. Nagrodą były do wygrania śpiewniki z pieśniami eucharystycznymi a najwyższą było to, że po raz pierwszy w parafii Olsztyn udało się wykonać własnoręcznie Kwiat dla Jezusa. To dopiero tworząca się tradycja w powiecie częstochowskim oraz w olsztyńskiej parafii. W tym roku girlandy powstały nie tylko w kościele ale też na zewnątrz świątyni p.w Jana Chrzciciela i Przemienienia Pańskiego w Olsztynie. Ks. proboszcz Tomasz Gil wyraził zgodę na wykonanie girlandy z kwiatów bibułowych ,którą przygotowali członkowie Klubu Seniora i członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Olsztyna. Girlanda składała się z gałązek bukszpanu , 320 kwiatów sztuk kolorowych, bibułowych kwiatów i miała długość 260 m. Pewno tę kartkę z kalendarza niektórzy chcieliby zatrzymać na cały rok i ten obraz, ale niestety jest to tylko sztuka ulotna. Zapewne w przyszłym roku wykonamy girlandy i ułożymy dywany z kwiatów, aby jak najgodniej uczcić Pana Jezusa i gorąco wszystkich zachęcamy do kultywowania tradycji Bożego Ciała jakimi jest tworzenie dywanów i kwiatów dla Jezusa, oraz dekoracji okien na swoich posesjach w następnych latach – powiedziała Pani Bernadetta Niemczyk Prezes i Przewodnicząca Kół. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i wykonanie girlandy i kwiatów dla Jezusa. Niech ta tradycja się rozwinie i co roku w naszej gminie, parafii słynie.

Zdjęcia wykonał M. Niemczyk